تاریخ انتشار: 96-02-25 10:02:32 دوشنبه
نمایش: (494)

راهنمای خرید اسکوتر برقی

اسکوتر برقی چیه؟

اسکوتر هوشمند یک دستگاه سیار برقی است و دوتا چرخ داره که دقیقا به موازات هم هستن و با باطری قابل شارژ داخلی می تونه روی زمین حرکت کنه. نکته مهم اینه که شما باید جوری روی اسکوتر برقی بایستید که تعادل تون بهم نخوره و بتونید با اسکوتر هوشمند حرکت کنید. در واقع تعادل اسکوتر با پاهای شما برقرار میشه. 

اسکوترهای هوشمند اسمهای مختلفی دارند، هاوربرد(hoverboard)، اسمارت بالانس ویل(smart balance wheel)، اسکوتر تعادلی، یعنی اسکوتری که خودتون باید تعادلش رو حفظ کنید. 

سال 2014 اسکوتر تعادلی در چین خیلی استفاده می شد و در سال 2015 در آمریکا و حالا هم در ایران بسیار فراگیر شده است. 

سوار شدن روی اسکوتر هوشمند به این صورته که باید اول یک پای خود را روی اسکوتر بگذارید و دستات را به میز یا دیوار بگیرید تا زمین نخورید. بعد اون یکی پا را روی اسکوتر بگذارید. کافی است یک مقدار پای خود را فشار دهید و برای ترمز کردن هم باید پاهاتون رو به عقب فشار دهید. برای اینکه بچرخید باید به یک پای خود فشار بیشتری دهید تا به هر سمتی خواستید بچرخید. 

اسکوتر هوشمند دو سنسور یا ژیروسکوپ دارد که فشار پا و جهت حرکت پا را متوجه میشود و فقط با حرکت پا کنترل میشه. 

چرا باید اسکوتر برقی بخریم؟

  • یه موقعی هست که شما پاتون آسیب دیده و نمی تونید درست راه بروید
  • استفاده در کارخانه و کارگاه و انبار و هرجایی که باید زیاد راه رفت
  • تقویت عضلات ساق پا و مچ پا
  • استفاده در پارکینگ و رستوران
  • برای خرید و حمل بارهای سبک 

اسکوتر برقی دسته بندی خاصی ندارد. چرخ اسکوتر هوشمند از 6 اینچ تا 10 اینچ است وقتی می گویند اسکوتر 6 یا 8 اینچ است یعنی قطر لاستیک اسکوتر است. هر چه قطر لاستیک بیشتر باشد ارتفاع شما از زمین بیشتر است و سرعت هم بیشتر می شود، ارتفاع که بیشتر باشد کمتر به سنگ و چوب و موانع دیگر برخورد می کند.

باطری اسکوتر برقی از نوع لیتیوم یون است که قابل شارژ می باشد، اسکوتر برقی یک شارژر دارد که یک سرش به برق شهر و سر دیگر هم به سوکت شارژر اسکوتر میخورد و باطری را شارژ می کند. 

باطری اسکوتر مسئله بسیار مهمی است سعی کنید اسکوتری تهیه کنید که باطری سامسونگ داشته باشد. اسکوتر برقی یک پورت شارژ دارد، یک دکمه پاور و چند چراغ led که نشان دهنده وضعیت باطری می باشد. 

بیشتر اسکوترهای برقی تا 120 کیلوگرم وزن را تحمل می کنند.

بیشترین سرعت اسکوتر های برقی تا 20 کیلومتر در ساعت می باشد. 

وزن خود اسکوتر 10 کیلوگرم است. 

بعضی از اسکوترها بلوتوث و اسپیکر دارند و برای پخش موسیقی از موبایل طراحی شده اند. اسکوتر با گوشی شما سینک شده و آهنگ از اسپیکر داخل اسکوتر پخش میشود.

برندهای مختلفی از اسکوترهای تعادلی در بازار وجود دارند. بهترین مدلهای اسکوتر هوشمند: 

XCESS ، FSPEED ، ILIFE ، SEGWAY ، Filzi

گارانتی اسکوترهای هوشمند بسیار مهم می باشند. فروشگاه دونینو اسکوترهای شرکت Xcess را با گارانتی یک ساله قطعات الکترونیکی و تعویض باطری ایران اسکوتر ارائه می دهد. 

لوازم جانبی اسکوترهای برقی شامل یک کیف قابل حمل اسکوتر می باشند. 

با اسکوترهای برقی نباید روی چمن و فرش حرکت کنید زیرا فشار زیادی به موتور وارد می شود و ممکن است موتور اسکوتر بسوزد. اسکوترها نباید ضربه بخورند و از ارتفاع بیفتند زیرا برد آنها آسیب می بیند. حتما بعد از اینکه اسکوتر برقی شارژ شد، شارژر آن را از برق جدا کنید تا آسیبی به باطری وارد نشود. اصولا باطری 2 تا 4 ساعت کامل شارژ می شود. 

اسکوترهای دارای سه برد بهترین مدل اسکوتر های هوشمند می باشند، اصولا اسکوترهای دو برد کیفیت پایینی نسبت به اسکوترهای سه برد دارند. در اسکوترهای سه برد دو برد برای تعادل و یک برد اصلی برای تغذیه و پردازش در نظر گرفته شده است. 

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*