تاریخ انتشار: 96-03-08 12:03:11 دوشنبه
نمایش: (1758)

انواع آلیاژهای دوچرخه

انواع آلیاژ های دوچرخه

جالب است بدانید تمامی کمپانی های سازنده دوچرخه فقط تنه دوچرخه را تولید می کنند و لوازم شرکتهای لوازم ساز را روی دوچرخه سوار میکنند. پس موقع خرید اولین چیزی که به آن توجه می شود و همینطور روی وزن، استحکام و قیمت دوچرخه تاثیر مستقیم دارد جنس تنه دوچرخه هست. این جنس میتواند یکی از این آلیاژها باشد:


 تیتانیوم:
عمر طولانی دارد، سبک، خشک و انعطاف پذیری کم. فلز گرانی هست و خیلی کم استفاده می شود و چنین دوچرخه ای چندین میلیون قیمت دارد.

کربن:
بسیار سبک است ولی قیمت دوچرخه را بالا میبرد. عیب بزرگش این است که در برابر ضربه حساس و شکننده است. در دوچرخه های کورسی بسیار استفاده میشود و جدیدا در دوچرخه های کراس کانتری هم استفاده میشود. قیمت این نوع چرخهای کراس کانتری حدود دو میلیون می باشد. مطمعئنا از کربن برای دوچرخه های فری راید و دانهیل استفاده نمیشود.


 آلومینیوم:
رایج ترین نوع تنه هست. هم سبک است هم فرایند تولیدش ساده تر است برای همین این نوع دوچرخه قیمت معقول تری دارد. چیزی بین 800 تا یک و نیم میلیون . الان این آلیاژها از آلومینیوم مورد استفاده است 6061 ، 7005 ، 7075 . در واقع معلوم نیست مزیت هرکدام چیست و هر کمپانی به دلخواه خودش ازآن استفاده میکند.


ترکیب آلومینیوم و کربن:
جدیدا تنه هایی اومده که ترکیبی از آلومینیوم و کربن هستش. به این صورت که قسمتهایی که کمتر در معرض ضربه قرار داره رو از کربن و باقی جاها رو از آلومینیوم میسازن تا هم از مزیت سبکی کربن استفاده کرده باشند هم از استحکام آلومینیوم. این تنه ها که برای کراس کانتری استفاده میشه حدودا یک و نیم میلیون به بالا قیمت داره.


آهن:
همان دوچرخه های ارزون قیمت و سنگین و بی کیفیت صد هزارتومنی گمرک. یه همچین دوچرخه ای نخرید.
برای شروع و بهترین انتخاب یه دوچرخه آلومینیوم با لوازم خوب انتخاب کنید. انتخابی که میتواند انتخاب خیلی از حرفه ای های این رشته هم باشد و خیال نکنید یک دوچرخه تنه ترکیبی یا کربنی باید برای لذت بردن بخرید. بهتر است بدانید تمامی بدنه های کمپانی های مختلف در تایوان تولید میشود چون پیشرفته ترین دستگاههای جوش بدنه دوچرخه و ساخت تنه آنجاست و از کیفیت آن مطمئن باشید.

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*