تاریخ انتشار: 96-03-27 11:03:31 شنبه
نمایش: (444)

راه ابتکاری برای لاستیک یخ شکن دوچرخه


بیایید لاستیک یخ شکن برای دوچرخه سواری در برف بسازیم!! یک راه حل ابتکاری و سریع برای جلوگیری از لیز خوردن دوچرخه روی برف و یخ!!


یه دوچرخه سوار آلمانی توی وبلاگش یه راه حل ابتکاری و ساده برای حل مشکل دوچرخه سواری در آب و هوای برفی و یخ بندان ارائه داده.

ایشان با استفاده از چند بست کمربندی و یک سیم چین که به راحتی از همه ابزار فروشی ها قابل تهیه است بهره برده و بصورتی که در تصویر می بینید تایرهای دوچرخه را تبدیل به تایر یخ شکن کرده.


ایشان در ادامه اشاره می کند که وقتی که برای امتحان مسیری را طی کرده از نتیجه کار شگفت زده شده و نتیجه رو اینطور گزارش میکنه که دوچرخه به آسانی شتاب می گرفت و در ترمز کردن مشکلی ایجاد نمی کرد و همچنین در پیچ ها و مسیر هایی که برف پودر یا یخ زده وجود داشت به نرمی و بدون لیز خوردن حرکت میسر بود. همینطور که می بینید این کار فقط برروی دوچرخه های با ترمز دیسکی قابل انجام است. همچنین بهتر است که برای داشتن بیشترین اصطکاک سمت دندانه دار بست ها را به سمت بیرون قرار دهید.

این هم نمونه ای دیگر با استفاده از زنجیر می باشد. 

یکی دیگر از راههای ابتکاری بستن تایر اضافه است.

خارهای دوچرخه ابتکاری طراحی شده توسط Rongen به مردم اجازه می‌دهد تا به آنها در طی زمستان دوچرخه سواری راحتی داشته باشند.
می توانید با استفاده از پیچ تایرهای خود را تبدیل به تایر میخی کنید. برای این کار می توانید یک تایر کهنه و قدیمی را مابین سرپیچ تیوپ قرار دهید تا از سوراخ شدن تیوپ جلوگیری کنید. سعی کنید در برف از تایرهای کم باد استفاده کنید.

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*