تاریخ انتشار: 96-03-27 12:03:46 شنبه
نمایش: (344)

دوچرخه مناسب برای افراد بلند قد

دوچرخه مناسب برای افراد بلند قد

مردان بلند قد ممکن است در پیدا کردن دوچرخه متناسب و راحت با مشکلاتی مواجه شوند. مهم نیست که به دنبال چه نوع دوچرخه ای در بازار هستید؛ دوچرخه جاده، کوهستان، سفری و سایر دوچرخه ها اکثر معیار رایج را برای ارتفاع دوچرخه در نظر می گیرند. هرچند که اکثر تولید کنندگان از اندازه معمول استفاده می کنند، اما با درنظر گرفتن چند ویژگی می توانید دوچرخه مناسب خود را پیدا کنید.

سایز فریم

مهمترین جنبه سایز فریم دوچرخه، اندازه طول میله بالایی است. سایر عناصر مانند ساقه و میله زین را می توان با تنظیم دستی، سایز آن را تغییر داد؛ اما اگر لوله بالایی فریم برابر با اندازه نیم تنه شما نباشد راهی برای تنظیم اندازه آن وجود ندارد. تفاوت سایز ها در تفاوت هندسه فریم دوچرخه است. برای مثال یک میله بالایی فریم ۶۱ سانتی متری کج نسبت به میله بالایی فریم ۶۱ سانتی متری صاف، دارای هندسه ساخت متفاوت تری است.

از آنجایی که سایز فریم بر اساس طول نیم تنه شماست نه قدتان، داشتن یک دوچرخه متناسب می تواند به شما کمک کند.

ارتفاع فرمان و طول ساقه

اگر دسترسی شما به فرمان بیش تر از حد فرمان است شما باید به دنبال ساقه مناسب بروید. هر یک سانتی متر افزایش طول ساقه بین ۷ تا ۱۴ سانتی متر به شما در سایز کمک می کند. یکی از مشکلات اساسی دوچرخه سواران بلند قد، اندازه فرمان است که خیلی پایین است. اگر بتوانید به دوچرخه خود جداکننده یا میله اتصال بیافزایید، می توانید به افزایش ارتفاع فرمان کمک کنید. البته استفاده از ساقه زاویه دار هم در حال حاضر بهترین گزینه برای بلند قد ها است.

مواد سازنده فریم

مواد سازنده فریم از دیگر نکاتی است که مردان بلند قد باید به آن توجه کنند. برای دوچرخه سوارانی که سنگین تر از ۱۷۰ پوند هستند مواد سازنده فریم مهم است. برای مثال فریم کربن و آلومینیوم برای سرعت سواری سنگین تری را نسبت به فریم تیتانیوم و استیل می خواهد. بهترین گزینه برای دوچرخه سواران بلند قد این است که فریم سبک تر را انتخاب کنند و می توان گفت جنسی که هم دوام و هم راحتی را با هم دارد،فریم تیتانیوم است که البته از نظر قیمت گران تر است. در غیر این صورت فریم فولاد مناسب است. از آنجایی که فولاد سنگین است، استفاده از فریم های ترکیبی کربنی و فولادی برای افراد بلند قد گزینه هوشمندانه تری است.

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*