تاریخ انتشار: 96-02-02 19:02:17 شنبه
نمایش: (499)

دوچرخه شهری یا هایبرید

دوچرخه شهری، دوچرخه هایبرید

اگر دنبال راهی مقرون به صرفه برای حفظ تناسب اندام و لذت بردن از هوای تازه هستید حتما یک دوچرخه شهری تهیه کنید. برای رها شدن از استرس کار و بدست آوردن سلامت جسم و روان از دوچرخه استفاده کنید. 

این دوچرخه از انواع رایجی هستند که در گذشته بوده و هم اکنون نیز در بسیاری از شهرها مورد استفاده قرار می گیرد. به خصوص در یزد و اصفهان و شمال و ... البته مدل های جدید آنها بسیار شبیه دوچرخه کوهستان بوده از خصوصیات این دوچرخه ها معمولا بدون دنده بودن آن ها می باشد. البته افرادی هستند که در مسیرهای شیبدار هم انواع  دوچرخه های بدون دنده را نیز استفاده می کنند ولی این کار تلاش و انرژی فراوان می طلبد. 

از دیگر خصوصیات این دوچرخه ها داشتن گلگیر جهت آبهای در خیابان ها و باران و سبد بر روی دوچرخه و زین پهن و بزرگ است. در مدل های جدید از دنده استفاده شده است که برای شهرهایی مانند تهران با توجه به شیب دار بودن شهر، مدل بدون دنده توصیه نمی شود. 

دوچرخه های شهری یا هایبریدی تفاوت جزیی با هم دارند. دوچرخه های هایبریدی مابین دوچرخه کورسی و کوهستان است، لاستیک آنها کمی از کورسی کلفت تر و از دوچرخه کوهستان نازک تر است و دارای عاج کمتر به جهت کاهش اصطحکاک با جاده می باشد. 

دوچرخه های هایبریدی بسیار راحت و روان هستند و حتی برای گشت و گذار آخر هفته با دوستان در خارج از شهر هم استفاده می شوند. 

 
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*